Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca próbował przekupić policjanta

Data publikacji 15.10.2008

"Masz pieniądze i odpuść" - w ten sposób próbował przekonać funkcjonariuszy z Łomianek zatrzymany do kontroli drogowej 53-letni kierowca forda transita. Mężczyzna prowadził swoje auto mając ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć policjantowi i strażnikowi 250 złotych łapówki. Jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

Przed 20.00 w Dziekanowie Leśnym policjant z Łomianek wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda transita. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierującego wyszło na jaw, że 53-letni Tomasz O. z Lublina miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi.

Gdy policjanci przystąpili do zatrzymania mężczyzny, ten nagle wyjął 250 złotych i próbował je wręczyć interweniującemu policjantowi. "Masz pieniądze i odpuść" - przekonywał funkcjonariusza. Policjant wiedział doskonale, jak ma się zachować w takiej sytuacji. Pieniądze zostały zabezpieczone, mężczyzna zatrzymany, a jego auto odholowane na parking depozytowy.

Dziś kierowca forda, gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany, usłyszy też zarzuty: prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi Policji w zamian za odstąpienie od obowiązków służbowych.

Powrót na górę strony