Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczciwi mieszkańcy Mokotowa

Data publikacji 15.10.2008

Tylko w przeciągu dwóch dni do mokotowskiej komendy zgłosiły się dwie osoby, aby przekazać policjantom znalezione rzeczy należące do innych osób. Oprócz dokumentów i kart płatniczych właściciele odzyskali także pieniądze. Taka postawa obywatelska nie tylko zasługuje na duże uznanie. To godne naśladowania zachowanie jest jednocześnie dowodem na uczciwość i wrażliwość innych na ludzką krzywdę.

Przekonała się o tym kobieta, której policjanci zwrócili utracone przedmioty. Zanim jednak trafiły one w bezpieczne policyjne ręce, znalazła je uczciwa 28-letnia mieszkanka Mokotowa. Wracając do domu, na ulicy Puławskiej zauważyła leżący obok przejścia dla pieszych damski portfel. Nie z chęci zysku, ale chęci pomocy podniosła etui i zaraz zgłosiła się na ul. Malczewskiego do dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa II. Okazało się, że w portfelu były dokumenty wystawione na nazwisko jego właścicielki. Obok nich znajdowały się cztery karty płatnicze oraz gotówka w kwocie blisko 700 złotych. Jeszcze tego samego dnia kobieta, która myślała, że wszystko straciła, od policjantów odebrała swoją własność. Niczego w nim nie brakowało.

Dowód osobisty oraz dokumenty na swój samochód odzyska także 24-letni mężczyzna. Prawdopodobnie sprzątając swój samochód na jednej z miejscowych myjni samochodowych nie zauważył, kiedy wypadły mu one z kieszeni. Na szczęście znalazł je 55-letni pracownik, który zaraz zaalarmował o tym policjantów.

Uczciwość naszych mieszkańców nie zna granic. O tym, jak cenna jest pomoc innym ludziom wiedziały także dwie 11-letnie uczennice szkoły podstawowej, które kilka tygodni temu w drodze do domu po lekcjach znalazły 3.400 złotych. Nie wahając się ani chwili zaraz informację o tym przekazały przechodzącemu dzielnicowemu z Mokotowa.

W imieniu policjantów oraz osób, które odzyskały swoją własność składamy podziękowania za to godne podziwu i naśladowania zachowanie. Jesteśmy dumni z mieszkańców, dla których dobro innych ma większą wartość niż chęć zysku często kosztem ludzkiej krzywdy.

Powrót na górę strony