Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za uliczne napady

Data publikacji 15.10.2008

Dziewięciu mężczyzn podejrzewanych o uliczne napady zatrzymali policjanci z komisariatu III. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Katowic. Trzech z nich najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi im 12 lat więzienia.

Policjanci z sekcji kryminalnej zatrzymali sześciu młodych mężczyzn w wieku od 17 do 29 lat, którzy 25 maja br. na pętli autobusowej w rejonie ulicy Studenckiej napadli na 27-letniego mieszkańca Katowic. Poszkodowany podszedł do grupy mężczyzn, która stała na przystanku autobusowym i zapytał ich o lokalizację bankomatu. Jeden z mężczyzn zapytał go jakiej drużynie kibicuje. 27-latek nie odpowiedział na to pytanie i wtedy został uderzony. Mężczyzna zaczął uciekać. Dwóch napastników pobiegło za nim. Sprawcy dogonili go, przewrócili na ziemię, pobili i ukradli mu kurtkę oraz wart ponad 1000 złotych telefon komórkowy.
Prowadzone w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia danych personalnych sześciu osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Wczoraj wszyscy zostali zatrzymani. Dwóm bandytom został przedstawiony zarzut dokonania napadu rabunkowego, pobicia i kradzieży kurtki oraz telefonu. Grozi im za to 12 lat więzienia.

Kolejni dwaj odpowiadać będą za pomoc w sprzedaży skradzionego telefonu. Za paserstwo grozi im 5 lat więzienia. Dwaj ostatni, którzy przyglądali się jak ich koledzy biją poszkodowanego zostało przesłuchanych w charakterze świadków.

12 lat w więzieniu mogą również spędzić trzej kolejni bandyci zatrzymani przez policjantów z komisariatu III. Mężczyźni w wieku 19, 20 i 21 lat podejrzani są o napad na 17-latka z Katowic. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na ulicy Ligockiej. Około 1:00 w nocy poszkodowany został zaatakowany i pobity. Napastnicy ukradli mu wart kilkaset złotych telefon komórkowy. Trzej przestępcy zostali wczoraj tymczasowo aresztowani.
 

Powrót na górę strony