Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał quadem po pijanemu

Data publikacji 15.10.2008

Policjanci ze Stargardu Szczecińskiego zatrzymali kierującego quadem, który był tak pijany, że spadł z pojazdu i nie potrafił się podnieść. Badanie alkotestem wykazało u 28-latka niemal 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj próżnym popołudniem policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego stargardzkiej komendy powiatowej Policji patrolując ul. Wojska Polskiego zauważyli quada jadącego bez tablic rejestracyjnych. Policjanci postanowili zatrzymać kierującego quadem do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu się, kierujący pojazdem spadł z maszyny na ziemię i nie potrafił samodzielnie wstać. Pomimo tego usiłował udaremnić swoje zatrzymanie. W stosunku do policjantów był wulgarny i agresywny.

Mężczyzna został obezwładniony, a następnie przewieziony do stargardzkiej komendy. 28-letni Szczepan D. był pijany, badanie alkotestem wykazało u niego prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że od ubiegłego roku posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zakaz obowiązuje do lipca 2013 roku.

Nie posiadał przy sobie również dowodu rejestracyjnego pojazdu ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna tłumaczył, że zostawił je u znajomej. Quad nie posiadał tablic rejestracyjnych.

Szczepan D., został zatrzymany w stargardzkiej komendzie, a quad trafił na policyjny parking. Za popełnione przestępstwa oraz wykroczenia odpowie przed sądem grodzkim w trybie przyspieszonym.
 

Powrót na górę strony