Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bili żeby zabić

Data publikacji 15.10.2008

Sąd Rejonowy w Szczecinie aresztował na 3 miesiące pięciu mężczyzn, którym przedstawiono zarzut zabójstwa 30-letniego mężczyzny. Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w czerwcu, gdy 30-latek wyszedł z kolegami z meczu Polska-Niemcy, który oglądali w jednym z centrów handlowych.Po transmisji około północy wracał do domu i na ul. Jagiellońskiej został zaczepiony przez kilku nietrzeźwych mężczyzn, którzy swoją agresję skierowali na przechodzącego 30-latka bijąc go i kopiąc po całym ciele. Gdy pobity mężczyzna stracił przytomność chuligani wrócili do lokalu, w którym nadal spożywali alkohol. Świadkowie zdarzenia powiadomili policję i pogotowie ratunkowe, które odwiozło rannego w stanie krytycznym do szpitala. Tam trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Przeszedł bardzo poważną operację jednak na skutek poważnych obrażeń głowy pobity mężczyzna zmarł.


Od tej pory policjanci pracowali nad tym, aby zatrzymać sprawców tego śmiertelnego pobicia. Zebrano szereg materiałów dowodowych. Przesłuchano świadków, prowadzono intensywne działania dochodzeniowo-operacyjne. Kolejno zatrzymywano osoby mające związek ze śmiercią 30-latka.

Pięciu mężczyzn usłyszało zarzut zabójstwa 42-letni Andrzej R., 19-letni Sebastian Ż. i 23-letni Sebastian F. trafili na trzy miesiące do aresztu. 20-letni Mariusz S. i 23-letni Paweł K. zostali wcześniej aresztowani w związku z inną sprawą.

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywocia.

 

Powrót na górę strony