Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwaj dilerzy aresztowani na 3 miesiące

Data publikacji 15.10.2008

Opolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających marihuanę o łącznej wartości rynkowej ponad 90 tys. zł. Pierwszy z nich - 30-latek z Kędzierzyna – Koźla zatrzymany został przez strzeleckich policjantów w trakcie kontroli drogowej. W swoim samochodzie przewoził ponad 2 kilogramy suszu marihuany. Z kolei głubczyccy policjanci w domu 22-latka znaleźli 200 gram narkotyku, wagę i przedmioty ułatwiające sortowanie narkotyków.

Policjanci z Głubczyc, zajmujący się przestępczością narkotykową weszli do mieszkania 22-letniego mieszkańca Głubczyc. Podczas przeszukania detektywi znaleźli sejf, wewnątrz którego znajdowały się narkotyki, pieniądze i waga elektroniczna. Wstępne oględziny zabezpieczonych narkotyków wykazały wagę przekraczającą 200 gram. Użyty tester wstępnie wykazał, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Podejrzewa się go także o przemyt narkotyków. Najprawdopodobniej to on sam przywiózł narkotyki z Holandii.

Natomiast wczoraj policjanci ze strzeleckiej sekcji ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena vento, którym poruszał się 30-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Okazało się, że w bagażniku przewoził on torbę podróżną, a w niej dwa worki foliowe z suszem marihuany. Mężczyzna próbował uciec policjantom, ale po krótkim pościgu został obezwładniony i zatrzymany. Policjanci sprawdzili narkotesterem susz i okazało się, że to ponad 2 kilogramy marihuany o wartości rynkowej ponad 80 tys. zł.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za ten czyn może grozić kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.3 MB)

Powrót na górę strony