Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pacjent uratowany przez policjantów

Data publikacji 16.10.2008

Tego dnia 39-letni pacjent nie zgłosił się na oddział szpitalny, aby poddać się zabiegowi dializy. Zaniepokoiło to pracowników szpitala. Sprawą zainteresowali policjantów ze Śródmieścia. Ci wspólnie ze strażakami weszli po drabinie do mieszkania Jacka G. Osłabionego mężczyznę zabrano natychmiast do szpitala, gdzie pod opieką lekarzy wraca do zdrowia.

Wszystko działo się bardzo szybko. Wczoraj późnym wieczorem, do oficera dyżurnego komendy rejonowej na Śródmieściu zadzwonił pracownik szpitala, że jeden z jego pacjentów nie zgłosił się tego dnia na dializę. Lekarze obawiali się o stan zdrowia 39-letniego Jacka G., stąd ich prośba o pomoc w ustaleniu, czy mężczyzna nie potrzebuje natychmiastowej pomocy.

Dyżurny skierował do mieszkania pacjenta policyjną załogę. Drzwi lokalu jednak były zamknięte. Policjanci postanowili sprawdzić, czy w środku jest mężczyzna. Wezwali strażaków. Kilka minut później wóz strażacki rozstawiał już drabinę. W ten sposób funkcjonariusze mogli dostać się przez okno do mieszkania na pierwszym piętrze. Wewnątrz znaleźli 39-letniego pacjenta. Był bardzo osłabiony. Ciężko też było się z nim porozumieć. Mężczyznę natychmiast przewieziono karetką pogotowia do szpitala. Teraz pod opieką lekarzy wraca do zdrowia.

Powrót na górę strony