Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13-letni włamywacz

Data publikacji 16.10.2008

Policjanci z III Komisariatu Policji w Lublinie ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do jednego z domów w miejscowości Głuszczyzna, do którego doszło w pierwszej połowie października br. Włamywaczem okazał się zaledwie 13-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości około 3,5 tys. zł.

O włamaniu policjanci zostali powiadomieni w sobotę 11 października br. Właściciele jednej z posesji w miejscowości Głuszczyzna, po tygodniowej nieobecności w domu, stwierdzili, że ktoś włamał się do środka i skradł m.in. laptop, palmtop i drobną biżuterię. Wartość skradzionych przedmiotów pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 3,5 tys. złotych.

Sprawą zajęli się policjanci kryminalni z III komisariatu. Szybko ustalili, że we włamaniu mógł brać udział 13-letni Grzegorz W., który mimo młodego wieku był już znany policji. W pobliżu okradzionego domu znaleźli również plecak należący do podejrzewanego nastolatka z jego legitymacją szkolną, w którym był skradziony laptop. Przez kilka dni trwały poszukiwania 13-latka, który nie pojawiał się ani w szkole, ani w miejscu zamieszkania. Wczoraj rano policjanci zatrzymali go w domu. Funkcjonariusze odzyskali również resztę przedmiotów skradzionych z domu w Głuszczyźnie.

Grzegorz W. trafił do Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie, a jego czynami zajmie się Sąd Rodzinny.

Powrót na górę strony