Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy pirat drogowy popełnił 16 wykroczeń

Data publikacji 16.10.2008

Po pościgu bełchatowscy policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę renault laguny, który w ciągu kilku minut popełnił 16 wykroczeń i jedno przestępstwo co kwalifikuje się na 70 punktów karnych. Nie dość, że mężczyzna był pijany i nie ma w ogóle prawa jazdy, to auto, którym jechał nie zostało jeszcze zarejestrowane.

Około 14:30 patrol dzielnicowych będąc na skrzyżowaniu ulic Mioceńskiej i Goetla podjął próbę zatrzymania do kontroli kierującego renault, który z dużą prędkością zbliżał się do skrzyżowania. Mimo dawanych sygnałów przez umundurowanych funkcjonariuszy nakazujących zatrzymanie, mężczyzna nie reagował, najpierw zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył. Razem z nim podróżowały jeszcze dwie osoby. Pirat drogowy zignorował czerwone światło sygnalizatora, czym zmusił innych uczestników ruchu do gwałtownego hamowania i zjeżdżania z jezdni. Nie stosował się do znaków drogowych. Z uwagi na duże natężenie ruchu na ulicy Staszica, kierowca laguny by „ominąć korek” staranował sygnalizator świetlny dla pieszych i dalej uciekał drogą dla rowerów. Ponieważ uszkodzenia pojazdu nie pozwoliły na dalszą jazdę, kierowca i pasażerowie zaczęli uciekać pieszo. Policjanci cały czas nie tracili ich z pola widzenia. Z pomocą przybył drugi patrol.

Stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 23, 25 i 31 lat. Wszyscy byli pijani. Kierowca – mieszkaniec Bełchatowa "wydmuchał" prawie dwa promile. Ponadto w ogóle nie posiada prawa jazdy, a jego samochód po sprowadzeniu z zagranicy nie został jeszcze przerejestrowany. Mundurowi są w trakcie ustalania pochodzenia tablic rejestracyjnych, w jakie zostało wyposażone zatrzymane renault.

31-letniemu piratowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Odrębnie odpowie przed sądem grodzkim za popełnionych 16 wykroczeń. To już kolejny niechlubny rekordzista zatrzymany przez bełchatowską policję. 13 października wpadł kierowca, który popełnił 28 wykroczeń i dwa przestępstwa drogowe co stanowi aż 144 punkty karne.
 

Powrót na górę strony