Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udowodnili mu kradzież paliwa za ponad 7 tys. zł

Data publikacji 16.10.2008

Ustalenia policjantów z Białołęki doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży paliwa na kwotę ponad 7 tys. zł. Bartosz K. wspólnie z bratem byli już zatrzymani przez policjantów, w lipcu tego roku, gdy spuszczali paliwo z tirów. Tym razem 26-latek usłyszał 5 zarzutów i po raz kolejny przyznał się do kradzieży.

Policjanci z Białołęki zajmujący się sprawami kradzieży paliwa na ulicy Marywilskiej, Daniszewskiej, Płochocińskiej i Annopol odkryli, że ich sprawcą jest 26-letni Bartosz K., którego w lipcu tego roku zatrzymali już do podobnej sprawy.

Wówczas, prawie dzień po dniu do komendy na Białołęce zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych kierowców tirów. Mężczyźni poinformowali policjantów, że gdy odpoczywali po długiej podróży na parkingu, ktoś spuścił im z baku paliwo. W pierwszym przypadku było to 300, a w drugim 400 litrów. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na ponad 3 tys. zł. Kierowcy dodali przy tym, że nic nie widzieli, nie słyszeli i nie wiedzieli kto mógł to zrobić.

Patrolujący w nocy teren dzielnicy, kryminalni obserwowali parkingi i stojące tam tiry. Około czwartej nad ranem policjanci dostrzegli na jednym z parkingów dwa tiry i białe renault. Na widok zbliżających się funkcjonariuszy kierowca auta ruszył do ucieczki. Policjanci zatrzymali auto po krótkim pościgu i znaleźli w nim sześć plastikowych baniek o łącznej pojemności około 150 litrów oraz kawałek ogrodowego węża. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że kierowca białego renault i jego pasażer mogą być sprawcami wcześniejszych kradzieży, obaj zostali zatrzymani. Bracia: 23-letni Łukasz K. i 26-letni Bartosz K. trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i poddali dobrowolnie karze roku i sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Bartosz i Łukasz musieli także pokryć w całości wyrządzoną szkodę.

Tym razem zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Bartoszowi K. aż pięciu zarzutów: trzech kradzieży i dwóch kradzieży z włamaniem. 26-latek przyznał, że ukradł paliwo z tirów zaparkowanych przy Marywilskiej, Daniszewskiej, Płochocińskiej i Annopol, na sumę ponad 7 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony