Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował policjantów kuchenną chochlą

Data publikacji 16.10.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mężczyźnie, który podczas interwencji rzucił się na policjantów z chochla kuchenną. Napastnik w chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu.

Wczoraj po południu policyjny patrol wezwany został na interwencję związaną z awanturą domową w centrum Legnicy. Kiedy funkcjonariusze dojechali na miejsce podeszła do nich młoda kobieta oświadczając, że jej mąż wywołał na ulicy awanturę. Pobił ją, a następnie złapał za włosy i kilkakrotnie uderzył jej głową w ścianę budynku.

Agresywnego mężczyznę policjanci zastali stojącego w bramie kamienicy kilkanaście metrów dalej. Kiedy policjanci zbliżali się do niego mężczyzna ruszył w ich stronę. Podbiegł do funkcjonariuszy i zaatakował ich trzymaną za plecami….chochlą kuchenną. Funkcjonariusze szybko obezwładnili napastnika. W trakcie interwencji jeden z funkcjonariuszy doznał niegroźnego urazu twarzy i dłoni. W związku ze stanem w jakim się znajdował 26-letni mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
 

Powrót na górę strony