Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany vw golf skradziony przedwczoraj w Niemczech

Data publikacji 16.10.2008

Czujność policjantów z Nowego Tomyśla przyczyniła się do odzyskania skradzionego dwa dni wcześniej w Niemczech vw golfa. Mundurowi przy okazji kontroli pojazdu, którego kierowca popełnił wykroczenie, zwrócili uwagę na inny pojazd. Był to strzał w dziesiątkę. Odnaleziony golf został zabezpieczony, a jego kierowca zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Wczoraj policjanci z Nowego Tomyśla patrolowali drogę E-30. Ich uwagę zwrócił vw golf na niemieckich numerach rejestracyjnych, który wyprzedzał ciąg pojazdów na "podwójnej linii ciągłej". Radiowóz dając znaki do zatrzymania kierującemu golfem dojechał wraz z nim na parking w Miedzichowie. Policjanci poprosili kierowcę o dokumenty. Ten jednak stosownych "papierów" nie miał ponieważ stracił wcześniej prawo jazdy za przekroczoną ilość punktów karnych.

Podczas legitymowania kierowcy zatrzymanego pojazdu, uwagę funkcjonariuszy zwrócił inny vw golf również na niemieckich numerach rejestracyjnych, przy którym mężczyzna wymieniał koło. Mundurowi postanowili to sprawdzić i poprosili mężczyznę o dokumenty również wozu. „Nos policyjny” i tym razem nie zawiódł bowiem okazało się, po sprawdzeniu w bazie danych, że samochód został skradziony w Niemczech dwa dni wcześniej. Wobec tego policjanci zabezpieczyli vw golfa i zatrzymali 31-letniego kierowcę do wyjaśnienia sprawy.

Powrót na górę strony