Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedem zarzutów dla włamywacza

Data publikacji 16.10.2008

Działania kryminalnych na Targówku przyniosły oczekiwany efekt. W nocy w ich ręce wpadł na gorącym uczynku włamywacz. Miał przy sobie śrubokręt, latarkę, scyzoryk i skradziony radioodtwarzacz. 27-letni Mariusz P. przyznał się w komendzie na Chodeckiej do siedmiu podobnych przestępstw.

Kryminalni z Targówka przejeżdżając o północy koło parkingu przy ulicy Gajkowicza, dostrzegli wybijającego w samochodzie szybę mężczyznę. Włamywacz szybkim ruchem wyciągnął z vw golfa radio i oddalił się z miejsca zdarzenia, nie wiedząc, że świadkami jego poczynań byli policjanci.

Mundurowi szybko ustalili między sobą plan zatrzymania przestępcy. O tym, że był on skuteczny już po chwili dowiedział się, zaskoczony obecnością policjantów Mariusz P. 27 – latek w chwili zatrzymania miał przy sobie śrubokręt, latarkę, scyzoryk i skradziony przed momentem radioodtwarzacz.

W komendzie na Chodeckiej okazało się, że Mariusz P. dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy. 27 – latek dodatkowo przyznał się do popełnienia aż siedmiu podobnych przestępstw na łączną sumę strat około 5000 złotych. Policjanci z Targówka wystąpili dzisiaj z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Powrót na górę strony