Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszusta podającego się za księdza

Data publikacji 16.10.2008

Policjanci z II komisariatu Policji w Lublinie poszukują mężczyzny, który podając się za księdza oszukuje właścicieli firm zajmujących się przewozem osób. Mężczyzna twierdzi, że chce wynająć samochód do przewozu gości zagranicznych, a gdy dochodzi do spotkania z kierowcą, prosi go o pożyczenie pieniędzy, które ma zwrócić zaraz po przyprowadzeniu gości.

Policjanci podejrzewają, że mężczyzna w ten sposób oszukał już kilka osób. Ostatnie zgłoszenie otrzymali wczoraj od właściciela jednej z lubelskich firm zajmującej się przewozem osób. Pokrzywdzony opowiedział policjantom, że mężczyzna podający się za księdza zadzwonił do niego tydzień temu i powiedział, że za jakiś czas będzie chciał wynająć na kilka dni samochód do przewozu zagranicznych gości. Wczoraj o umówionej godzinie mężczyźni spotkali się przy szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie.

Oszust powiedział kierowcy, że goście są w tej chwili w szpitalu i zaraz po nich pójdzie. Zapytał jednak, czy pokrzywdzony mógłby pożyczyć mu jakieś pieniądze, bo ma tylko 500 euro, a pilnie potrzebne mu są złotówki. Pieniądze miał oddać jeszcze tego samego dnia, po wymienieniu w kantorze. Kierowca miał przy sobie 800 zł i 400 euro. Dał oszustowi złotówki, a ten zapytał jeszcze, czy nie mógłby mu rozmienić 500 euro. Ponieważ kierowca miał tylko 400 euro, w końcu te pieniądze również dał mężczyźnie.

Rzekomy ksiądz poszedł do szpitala po gości zabierając ze sobą pieniądze i już nie wrócił na parking. Oszukany kierowca złożył zawiadomienie na komisariacie.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, w szczególności, gdy proszą nas o pożyczenie pieniędzy. W każdym przypadku, gdy mamy podejrzenia, co do tego, że ktoś chce nas oszukać, niezwłocznie powinniśmy powiadomić Policję dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

 

Powrót na górę strony