Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piekli chleb i sprzedawali narkotyki

Data publikacji 16.10.2008

Zatrzymanie dwóch dilerów narkotyków, to wynik pracy gdańskich policjantów zwalczających przestępczość narkotykową. W nocy w piekarni funkcjonariusze zatrzymali 27 i 30-latka z Gdańska, którzy nocami oprócz tego, że piekli chleb to sprzedawali narkotyki . W szafkach pracowniczych mężczyzn policjanci znaleźli m.in. woreczek strunowy z amfetaminą, wagę elektroniczną a także broń. Obaj piekarze-dilerzy przebywają w policyjnym areszcie.

Na ul. Hallera gdańscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierowcę opla. Na widok policjantów zaczął się niespokojnie zachowywać i już po chwili okazało się dlaczego. Tuż przy skrzyni biegów leżały dwa woreczki strunowe, a w nich prawie 1,5 grama amfetaminy. Zatrzymany mężczyzna przyznał funkcjonariuszom, że narkotyki kupił w... jednej z piekarni na gdańskim Chełmie.

W nocy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową pojechali do wskazanej piekarni. Na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na nocnych zamianach oprócz wypieku chleba zajmowali się sprzedażą narkotyków. Od lipca 2008 roku wprowadzili do obrotu około 160 gramów amfetaminy.

Policjanci przeszukali szafki pracownicze użytkowane przez zatrzymanych i znaleźli w nich woreczek strunowy z 3 gramami białej substancji - prawdopodobnie amfetaminy, wagę elektroniczną, pieniądze w kwocie 700 zł, 5 szt. amunicji i broń typu rewolwer. Dopiero opinia biegłego pozwoli określić jakiego rodzaju broń została znaleziona.

Za wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony