Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzały kredyty

Data publikacji 16.10.2008

Policjanci z sekcji do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali trzy młode kobiety. W ciągu kilku miesięcy wyłudziły one sprzęt i pożyczki o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące oszustki spędzą w areszcie. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Kobiety działały od lutego 2008 roku. Kredyty zaciągały na swoje nazwiska lub posługując się fałszywymi danymi osobowymi. Dysponowały przedmiotami, które służyły im do podrabiania dowodów osobistych. Sfałszowały pieczątkę, którą podbijały zaświadczenia o zatrudnieniu. Wynikało z nich, że dziewczyny pracują na stacji benzynowej. Dodatkowo przygotowały też sobie pieczątki dwóch innych istniejących firm. Wyłudzały najczęściej sprzęt elektroniczny, telefony komórkowe i kredyty gotówkowe nie tylko w Koszalinie, ale i w pobliskich miastach. Łączna suma 30 wyłudzonych kredytów i zakupów ratalnych wyniosła około 100 tysięcy złotych.

 

Kobiety współpracowały z 24-letnim Wojciechem Z, który we wrześniu został zatrzymany przez koszalińskich policjantów za oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci ustalili, że
kobiety oddawały mu wyłudzony sprzęt. Wojciech Z. natychmiast go sprzedawał i dzielił się z nimi pieniędzmi.

Wszystkie trzy kobiety zostały zatrzymane. W domu jednej z nich policjanci zabezpieczyli wyłudzoną perkusję o wartości 3 tysięcy złotych.

Oszustki są mieszkankami Koszalina. Kinga M., 20-latka, była już karana za liczne kradzieże. Justyna K. ma 23 lata i odpowiadała przed sądem za przestępstwa przeciwko mieniu. Trzecia z nich, 19-letnia Agnieszka G., była już karana za posiadanie narkotyków. Policja złożyła wniosek o ich tymczasowe aresztowane i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące oszustki spędzą w areszcie.

Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony