Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjanta, który uratował życie kobiecie

Data publikacji 16.10.2008

Policjant z Działdowa z rąk Przewodniczącej Rady Miasta oraz Burmistrza Miasta Działdowo podczas XVIII Sesji Rady Miasta otrzymał podziękowania za uratowanie życia jednej z mieszkanek miasta, rannej w wyniku wybuchu pieca.

Dzisiaj w siedzibie Urzędu Miasta Działdowo odbyła się XVIII Sesja Rady Miasta Działdowo. W sesji tej na zaproszenie Przewodniczącej Rady Miasta oraz Burmistrza Miasta Działdowo, jako gość honorowy uczestniczył st. sierż. Roman Bugowski, policjant Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego działdowskiej policji. W obecności zgromadzonych na dzisiejszej sesji radnych miasta, mieszkańców oraz innych zaproszonych gości z rąk Burmistrza Miasta oraz Przewodniczącej Rady Miasta policjant otrzymał podziękowania oraz upominek za uratowanie życia kobiecie, która została ranna po wybuchu pieca.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 16 września br. około 18:30. Jadący do pracy policjant na ulicy ZHP usłyszał najpierw wybuch, a chwilę później wołanie o pomoc. Wbiegł do piwnicy domu jednorodzinnego, gdzie z zadymionego mieszkania wyprowadził ranną kobietę, a następnie wezwał pogotowie ratunkowe. Poszkodowana z ogólnymi obrażeniami i poparzeniami została przewieziona do szpitala.

 

Powrót na górę strony