Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała podrobioną odzieżą

Data publikacji 17.10.2008

Odzież z zastrzeżonymi znakami towarowymi o wartości nie mniejszej niż 32 tys. zł zabezpieczyli policjanci z Radomia podczas kolejnej kontroli targowisk. Zatrzymali 69-letnią mieszkankę Radomia, która oferowała towar do sprzedaży. Za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Co kilka dni radomscy policjanci prowadzą kontrolę miejskich targowisk. Praktycznie każda taka kontrola kończy się zatrzymaniem osób handlujących papierosami z przemytu, nielegalnymi płytami CD, czy też podrabianą odzieżą. Zdarzają się też osoby poszukiwane listami gończymi.

Ostatnia kontrola odbyła się w wczoraj. Policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą KMP Radom pod lupę wzięli targowisko przy ul. Śląskiej. Wcześniej funkcjonariusze sprawdzili, że może na nim dochodzić do łamania prawa. I rzeczywiście informacje te potwierdziły się. Zatrzymano 69-letnią radomiankę, która oferowała do sprzedaży odzież sportową bezprawnie oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi światowych producentów. Łącznie przy kobiecie ujawniono i zabezpieczono 215 sztuk odzieży, w tym koszulki, spodenki, bluzy, czapki, bezrękawniki i kurtki. Wartość zabezpieczonego mienia to kwota nie mniejsza niż 32 tys. zł. Kilka lat temu kobieta była zatrzymywana za podobne przestępstwo. Po wykonaniu czynności została zwolniona do domu. Tym razem może odpowiedzieć wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowymi. Za takie przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.02 MB)

Powrót na górę strony