Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 17.10.2008

Dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków zatrzymali policjanci z Gryfina. Zabezpieczyli także 2 kilogramy amfetaminy, 600 gramów marihuany oraz 163 tabletki ekstazy. Jest to ciąg dalszy zatrzymań do sprawy, nad którą policjanci pracują już od jakiegoś czasu. W sumie zatrzymanych zostało 5 osób. Zatrzymanym wczoraj mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci sekcji kryminalnej KPP w Gryfinie, na terenie jednej z posesji w okolicach miasta, w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn. Jeden z nich 31–letni Krystian K., mieszkaniec Gryfina, wynajmował na tej posesji garaż, w którym ukrywał narkotyki. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli prawie 2 kilogramy amfetaminy, 600 gramów marihuany oraz 163 tabletki ekstazy. Ponadto w garażu znaleźli także specjalistyczną wagę oraz młynki do mielenia.

Realizacja tej sprawy stanowi kontynuację wcześniejszych zatrzymań osób związanych z "narkobiznesem". Na początku października kryminalni komendy powiatowej Policji w Gryfinie zatrzymali jednego z mieszkańców Gryfina, który posiadał w mieszkaniu ok. 600 gramów amfetaminy i około 300 gramów marihuany. W wyniku pracy policjantów zatrzymano także rodzeństwo z Gryfina, które posiadało około 30 gramów amfetaminy i 14 gramów marihuany.

W sumie policjanci realizując działania skierowane przeciwko osobom posiadającym i rozprowadzającym narkotyki zatrzymali już 5 osób. Zabezpieczyli około 2, 6 kilograma amfetaminy, ponad 910 gramów marihuany
oraz 163 tabletki ekstazy.

Wczorajsze działania doprowadziły do zatrzymani dwóch kolejnych osób. Krystian K. oraz jego 30–letni kolega Łukasz W. spędzili noc w policyjnym areszcie. Mężczyźni usłyszą zarzuty posiadania i rozprowadzania środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony