Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trójka dzieci pod opieką nietrzeźwej matki

Data publikacji 17.10.2008

Policjanci z Rzeszowa zatrzymali 28-letnia kobietę, która miała 2,18 promila alkoholu w organizmie. W tym stanie sprawowała opiekę nad trójką swoich dzieci, z których najstarsze miało 3 lata, a najmłodsze 2 miesiące. Dzieci były zaniedbane. Kobieta odpowie prze sądem za nienależycie sprawowaną opieką i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci interweniowali w mieszkaniu na jednym z rzeszowskich osiedli, gdzie pijana matka opiekowała się małymi dziećmi. W mieszkaniu, oprócz 28-letniej kobiety, od której czuć było woń alkoholu znajdowały się jej dzieci. Trzyletnia dziewczynka, jej dwuletni brat i ich dwumiesięczna siostra siedziały w ciemnym pokoju mieszkania, w którym odłączono zasilanie z powodu niepłacenia rachunków przez właściciela. Matka dzieci miała 2,18 promila alkoholu w organizmie, chwiała się na nogach i nie mogła odpowiadać na zadawane jej pytania.

Policjanci zwrócili uwagę na panujący w mieszkaniu bałagan. Siedzące na łóżku dzieci płakały i wyglądały na wystraszone. Widać było, że są zaniedbane, a ubrania brudne i niechlujne. Kobieta nie była w stanie opiekować się nimi.

Policjanci wspólnie z kuratorem sądowym przewieźli dzieci do "Domu dla Dzieci i Młodzieży". Tam pracownica ośrodka podczas przebierania najmłodszej dziewczynki stwierdziła, u niej znaczne zaniedbania zdrowotne, wymagające pomocy lekarza pediatry. Dziecko przewiezione zostało do szpitala, gdzie pozostało na obserwacji. Jej starsze rodzeństwo po wykąpaniu i przebraniu w czystą odzież pozostało w ośrodku.

Nietrzeźwa matka przewieziona została do komisariatu, gdzie badania wykazały u niej 2,18 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Została umieszczona w policyjnym areszcie. Odpowie prze sądem za nienależycie sprawowaną opieką i narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony