Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grzybiarz znalazł pocisk rakietowy

Data publikacji 18.10.2008

Pocisk rakietowy kalibru 150 mm znalazł podczas grzybobrania mieszkaniec Międzyrzecza. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone przez międzyrzeckich policjantów.

Do zdarzenia doszło rano. Dyżurny komendy w Międzyrzeczu otrzymał telefoniczną informację, że w lesie, niedaleko Międzyrzecza leży przedmiot, który może być niewypałem. Natychmiast w to miejsce wysłani zostali policjanci, w tym policjant z rozpoznania minersko-saperskiego. Wstępne oględziny potwierdziły zgłoszenie grzybiarza. Był to pocisk rakietowy z okresu II wojny światowej. Wezwani na miejsce saperzy z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim przewieźli niebezpieczny przedmiot na poligon i tam zneutralizowali.


Tym razem na szczęście nie doszło do wypadku, jednak trzeba mieć świadomość, że w ziemi nadal leży wiele podobnych, niebezpiecznych znalezisk. W przypadku odkrycia przedmiotów, które mogą być niewybuchami lub niewypałami, w żadnym wypadku nie wolno ich dotykać. Poinformowani o tym fakcie policjanci profesjonalnie zajmą się znaleziskiem.
 

Powrót na górę strony