Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja na miarę XXI wieku

Data publikacji 19.10.2008

Kamień węgielny pod budowę nowej siedziby komendy powiatowej Policji w Grajewie został wmurowany. Już pod koniec przyszłego roku oddany ma zostać do użytku nowy budynek, w którym zdecydowanie lepsze warunki znajdą zarówno policjanci, jak i przychodzący po pomoc mieszkańcy powiatu grajewskiego.

W Grajewie przy ul. Wojska Polskiego został wmurowany i poświęcony "kamień węgielny" pod budowę nowej siedziby komendy powiatowej Policji. Większy i nowocześniejszy budynek od poprzedniego, spełniający wszystkie stawiane przed nim wymagania, ma zostać oddany do użytku już pod koniec przyszłego roku.

W uroczystości udział wzięli między innymi Wojewoda Podlaski Maciej Żywno, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku insp. Roman Popow, Starosta Grajewski Jarosław Augustowski oraz przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, służb mundurowych i lokalnych instytucji.

Otrzymując dobre i godne warunki pracy pamiętajcie o ludziach, którym służycie. Troska o ich bezpieczeństwo jest naszym nadrzędnym celem – zwracając się do policjantów powiedział Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Roman Popow.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki kilkuletnim staraniom Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku oraz przychylności i współpracy władz samorządowych i straży pożarnej. Nowe zabudowania powstaną na terenie wydzielonym z działki zajmowanej dotychczas przez straż pożarną i w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie. Za przeszło 16,5 mln złotych pochodzących z ustawy „o modernizacji policji” powstanie gmach administracyjny z pomieszczeniami biurowymi o pow. 3753 m2 oraz budynek gospodarczy z garażami i kojcami dla psów. Pod komendą znajdzie się też nowoczesna, kryta strzelnica. Przed obiektem powstanie obszerny parking dla pojazdów służbowych i aut interesantów. Nowa jednostka będzie wyposażona w "przyjazne" niepełnosprawnym rozwiązania techniczne znacząco ułatwiające im komunikację. Będzie to pierwsza w województwie podlaskim od wielu lat, zbudowana od podstaw komenda policji. Przewidywany koszt całej inwestycji łącznie z wyposażeniem ma zamknąć się w kwocie blisko 20 mln złotych.

Dotychczasowa siedziba komendy powiatowej Policji w Grajewie powstała przed II wojną światową. Mimo późniejszej rozbudowy i modernizacji nie spełniała ona współczesnych wymogów. Dodatkowo część pomieszczeń jak również gruntu na którym zlokalizowana była komenda nie stanowiła własności policji. Wiązało się to z koniecznością dzierżawienia części budynku od osób prywatnych i ponoszenia wynikających z tego tytułu poważnych kosztów.

 

Powrót na górę strony