Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pogadanka w przedszkolu

Data publikacji 19.10.2008

Policjanci sekcji ruchu drogowego i zespołu ds. nieletnich stargardzkiej komendy przeprowadzili prelekcje w oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Stargardzie. Tematem spotkania była bezpieczna droga przedszkolaka.

Podczas prelekcji omówiony został temat sygnalizacji świetlnej oraz zasad jej funkcjonowania, zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Mówiono także o tym jak się zachować kiedy jest ograniczona widoczność na przejściu dla pieszych.

Maluchom przypomniano również kilka reguł dotyczących bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz o obowiązku korzystania z fotelików samochodowych i zapinania pasów bezpieczeństwa przed każdą podróżą. Dzieci poznały także zasady bezpiecznej zabawy. Omówiono także zagrożenia i konsekwencje grożące najmłodszym podczas gier i zabaw w pobliżu jezdni.

Policjanci przypomnieli również dzieciom o telefonach alarmowych, a także jak i kiedy można z nich korzystać.

Podczas prelekcji wykorzystano tablicę "Bezpieczna droga do szkoły", która umożliwiła prezentację wyposażenia i przygotowania roweru do bezpiecznego korzystania z drogi.
 

Powrót na górę strony