Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali pijanych kierowców i osoby posiadające narkotyki

Data publikacji 19.10.2008

105 skontrolowanych aut, zabezpieczone ponad 7 gram amfetaminy to efekt sobotnio–niedzielnych działań policjantów realizowanych w powiecie działdowskim. Funkcjonariusze przez kilka godzin kontrolowali samochody na drogach całego powiatu.

W nocy z soboty na niedzielę działdowscy policjanci wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji przeprowadzili działania skierowane przeciwko nietrzeźwym kierowcom oraz osobom posiadającym narkotyki. Najwięcej patroli pojawiło się tym razem na terenie gminy Działdowo, w okolicy jednej z największych dyskotek w regionie. Policjanci wyposażeni w alkomaty i testery do wykrywania narkotyków kontrolowali zarówno kierowców jak i pasażerów. W ciągu kilku godzin „stróże prawa” skontrolowali ponadto 105 pojazdów, sprawdzili stan trzeźwości 102 kierujących. W 5 przypadkach wobec kierujących użyli narkotesterów. Funkcjonariusze ujawnili 6 „amatorów 4 kółek” nie posiadających uprawnień do kierowania pojazdami. W 4 przypadkach kierowców ukarano mandatami karnymi, natomiast w 2 przypadkach zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego. Nałożyli kilkanaście mandatów za nie korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących jak i pasażerów, za zły stan techniczny pojazdów oraz za nieprawidłową ilość przewożonych osób w pojeździe. W tym czasie, gdy mundurowi pracowali na drogach, działdowscy kryminalni zatrzymali na terenie dyskoteki w Płośnicy, 19-letniego mieszkańca gminy Działdowo, który usiłował wprowadzić do obrotu 40 działek amfetaminy, o łącznej wadze około 7 gram. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Natomiast dzień wcześniej do policyjnego aresztu trafił 19–letni Mateusz M., który na jednym z działdowskich parkingów, w trakcie kontroli przez policjantów posiadał przy sobie amfetaminę. Żeby tego było mało funkcjonariusze przy mężczyźnie znaleźli jeszcze marihuanę.

Mężczyznom za posiadanie narkotyków grozi nawet 3 lata więzienia natomiast za udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Kierowcom jadącym na „podwójnym gazie” grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat.

 

Powrót na górę strony