Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabrał samochód, bo chciał odwieźć brata

Data publikacji 19.10.2008

6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora oraz grzywna to kara za krótkotrwałe użycie pojazdu dla Henryka W. Mężczyzna nie dość, że jechał cudzym autem, to na dodatek jeszcze po alkoholu.

Wszystko wydarzyło się wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Morąg. Sprawca z posesji swojego pracodawcy, gdy ten spał, zabrał samochód. 19-letni Henryk W. autem chciał odwieźć do domu swego brata. Jego podróż nie trwała zbyt długo. W drodze powrotnej został zatrzymany do kontroli drogowej przez patrol policji. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Na dodatek 19-latek nie posiadał żadnych wymaganych dokumentów. Auto trafiło na policyjny parking, natomiast Henryk W. na komendę. Jak się okazało mężczyzna zabrał samochód z posesji bez zgody właściciela.

Jeszcze tego samego dnia Henryk W. usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, do którego się przyznał. Mężczyzna poddał się dobrowolnej karze pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora oraz grzywnę.


 

Powrót na górę strony