Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i alkohol przyczyną tragicznych wypadków

Data publikacji 19.10.2008

W weekend doszło na terenie Warszawy do dwóch tragicznych wypadków. W pierwszym zdarzeniu na warszawskiej Pradze 23-latek kierując pod wpływem narkotyków potrącił śmiertelnie na przejściu dla pieszych 71-letniego mężczyznę. Wczoraj w nocy 26-latek kierując pod wpływem alkoholu spowodował wypadek w którym zginęły dwie młode osoby. Tylko w ten piątek i sobotę funkcjonariusze zatrzymali aż 54 nietrzeźwych kierujących. Natomiast podczas dzisiejszej porannej akcji "Trzeźwy poranek" zatrzymano czterech kierujących będących pod wpływem alkoholu.

W piątek 23-letni Marek M. prowadząc swoją hondę potracił śmiertelnie na ulicy Łabiszyńskiej 71-letniego mężczyznę. Po przybyciu na miejsce wypadku policjanci zbadali kierowcę pierwsze badanie na zawartość alkoholu wykazało,że mężczyzna jest trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może on być pod wpływem środków odurzających przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna zażywał marihuanę, kokainę i Haszysz. Marek M. został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Praga Północ.

Do kolejnego tragicznego wypadku doszło wczoraj około 3:12. Daniel J. kierując swoją Skodą Octavią stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup latarni ulicznej. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w samym centrum Warszawy przy Placu Bankowym. W wyniku tego wypadku zginęło dwoje pasażerów skody. 17 letnia dziewczyna oraz 19 latek niestety w wyniku odniesionych obrażeń zmarli w szpitalu. Jak się okazało kierowca miał 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci w rozbitym samochodzie znaleźli butelki po piwie. Sprawca wypadku przebywa w szpitalu.

Mimo wielu apeli i wysokich kar za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków młodzi ludzie lekceważą przepisy powodując tragedie na naszych drogach. Nieodpowiedzialnych kierowców nie odstraszają też policyjne kontrole. tylko dzisiejszego ranka podczas akcji "Trzeźwy poranek" na ulicy Płochocińskiej zatrzymano czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

 

Powrót na górę strony