Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zniszczyli figurkę Matki Boskiej

Data publikacji 19.10.2008

Mrągowscy policjanci zatrzymali 23 i 27- latka, podejrzanych o zniszczenie figurki Matki Boskiej, znajdującej się w kapliczce, przy ulicy Królewieckiej w Mrągowie. Obaj mężczyźni byli pijani. Jeśli okaże się, że to właśnie oni są sprawcami tego przestępstwa, to może im grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj około 03:20 mrągowscy policjanci podczas patrolowania jednej z ulic zauważyli zniszczoną figurkę Matki Boskiej, która znajdowała się w kapliczce przed kościołem św. Wojciecha. Od razu rozpoczęli poszukiwania sprawców tego przestępstwa. W pewnej chwili zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Już po chwili dwaj mieszkańcy Mrągowa byli w rękach funkcjonariuszy. W trakcie rozmowy od Stanisława S. i Sebastiana M. czuć było alkohol. Badanie na jego zawartość wykazało, że 27-letni Stanisław S. miał ponad 1,2 ,natomiast jego 23-letni kolega ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj złożą wyjaśnienia w tej sprawie. Jeśli okaże się, że to właśnie oni są sprawcami tego przestępstwa, to może im grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony