Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na wagarach kradli

Data publikacji 20.10.2008

Zamiast do szkoły, szli na wagary i kradli. Z ustaleń policjantów z Otwocka wynika, że złodzieje wchodzili do miejscowych sklepów i zabierali to, co było w zasięgu ręki. W ciągu kilku dni ukradli w ten sposób ponad 1.300 złotych, dokumenty, telefon komórkowy i złoty łańcuszek. 16-latków bardzo szubko ustalono, teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Na początku października do komendy zaczęły wpływać zgłoszenia o kradzieżach różnych przedmiotów z otwockich sklepów przy Wawerskiej, Andriollego i Orlej. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska w ciągu kilku dni od otrzymania zgłoszeń wiedzieli, kim są sprawcy kradzieży.

Jak ustalili policjanci, dwaj nieletni Paweł P. i Dawid H. często zamiast do szkoły szli na wagary i kradli. 16-latkowie wchodzili do sklepów i wykorzystując chwilową nieuwagę sprzedawców zabierali to co było w "zasięgu ręki". Chłopcy w ciągu kilku dni ukradli 1.320 zł., dokumenty, telefon komórkowy i złoty łańcuszek. Dzięki szybkim działaniom mundurowych do poszkodowanych powróciły wszystkie skradzione przedmioty i 230 zł. Teraz sprawą Pawła P. i Dawida H. zajmie się sąd rodzinny.
 

Powrót na górę strony