Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zawody w halowej piłce nożnej

Data publikacji 20.10.2008

Polscy policjanci wzięli udział w dwóch dużych imprezach sportowych. Reprezentacje szkół i ośrodków szkolenia Policji, a także reprezentacja policji niemieckiej wzięły udział w odbywających się w słupskiej Szkole Policji II Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej. Natomiast policjanci z Krotoszyna pojechali do Holandii by uczestniczyć w "26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo", gdzie zajęli 33 miejsce i zdobyli puchar.

Ideą Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej jest między innymi popularyzacja sportu wśród policjantów a także integracja kadry polskich placówek szkolnictwa policyjnego.

W pojedynku inauguracyjnym pierwsze, honorowe podanie wykonał insp. Jacenty Bąkiewicz komendant Szkoły Policji w Słupsku. W turnieju udział wzięły reprezentacje Szkół Policji z Legionowa, Katowic, Piły i Szczytna, Ośrodka Szkolenia Policji w Poznaniu a także reprezentanci niemieckiego landu Brandemburgia ze Szkoły Policji w Oranienburgu. Gospodarzy reprezentowały drużyny Szkoły Policji w Słupsku oraz Słupskiego Policyjnego Towarzystwa Sportowego.

Na szczególne uznanie zasłużyła drużyna z Ośrodka Szkolenia Policji w Poznaniu, która zdziesiątkowana kontuzjami nie chciała zrezygnować z uczestnictwa w Mistrzostwach i walczyła do końca. Kolegów z Poznania wsparli instruktorzy ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy na kilkanaście minut zmienili barwy klubowe.

Wszystkie mecze Mistrzostw sędziowane były przez zawodowych sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Arbitrzy dodatkowo posiadają uprawnienia do sędziowania rozgrywek halowej piłki nożnej.

Klasyfikacje końcowa Mistrzostw
1. miejsce - Wyższa Szkoła Zawodowa Policji w Oranienburgu
2. miejsce - Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
3. miejsce - Szkoła Policji w Katowicach
4. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku
5. miejsce - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
6. miejsce - Szkoła Policji w Pile
7. miejsce - Słupskie Policyjne Towarzystwo Sportowe
8. miejsce - Ośrodek Szkolenia Policji w Poznaniu

Druga duża impreza sportowa, w której wzięli udział polscy policjanci odbyła się w Holandii. Tam też pojechali policjanci z Krotoszyna by uczestniczyć w mistrzostwach świata policjantów w piłce nożnej halowej - "26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo" .

W spotkaniach uczestniczyły łącznie 144 zespoły - żeńskie, męskie oraz mężczyźni w wieku powyżej 35 lat. Spotkania piłkarskie odbywały się w halach sportowych w miejscowościach Groenlo i Eibergen. Nasi piłkarze rozegrali łącznie 8 spotkań w kategorii "open" turnieju głównego. Grali z drużynami: Chiasso /Włochy/, Vestegnen /Dania/, City of London /Anglia/, Nijmegen /Holandia/, Lviv /Ukraina/, Bucharest /Rumunia/, Zagreb 92 / Chorwacja/ oraz Bergamo /Włochy/. Pomimo tego, że krotoszyńscy policjanci grali z zawodowymi drużynami zajęli 33 miejsce spośród 90 drużyn startujących w kategorii "open" i zdobyli puchar.

Oprócz sportowej rywalizacji nasza drużyna uczestniczyła również w spotkaniach m. in z koordynatorem służb prewencji komendy policji w Zutphen, oraz z zastępcą komendanta komisariatu Policji w Eerbeek. Funkcjonariusze wymienili się swoimi doświadczeniami, mieli także okazję zobaczyć w jakich warunkach pracują nasi holenderscy koledzy i jakim dysponują wyposażeniem.

Niesamowitym przeżyciem było zwiedzanie muzeum Airborne "Hartenstein" mieszczące się w m. Oosterbeek, które dokumentuje przebieg znanej bitwy o most w Arnhem w ramach słynnej operacji "Market Garden" z udziałem m.in. polskich spadochroniarzy. Policjanci złożyli wiązankę kwiatów na cmentarzu poległych w Arnhem.

W rozgrywkach oprócz polskich, brali udział policjanci z Belgii, Serbii, Bośni, Bułgarii, Turcji, Północnego Cypru, Macedonii, Niemiec, Danii, Francji, Węgier, Włoch, Kazachstanu, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Czarnogóry, Holandii, Północnej Irlandii, Norwegii, Ukrainy, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szkocji, Słowenii, Słowacji, Hiszpanii, Czech, USA, Walii, Białorusi, Szwecji oraz Szwajcarii.


 

  • II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej
  • II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej
  • II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej
  • II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej
  • "26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo"
  • "26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo"
  • "26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo"
  • "26th World Police Indoor Soccer Tournament 2008 Eibergen/Groenlo"
Powrót na górę strony