Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

7-latka szukała matki, wpadła pod samochód

Data publikacji 20.10.2008

7-letnia dziewczynka szukając mamy wpadła pod samochód. Ranna trafiła do szpitala. Policjanci znaleźli mamę. Była pijana. W jej domu funkcjonariusze odnaleźli jeszcze pozostawionych bez opieki dwóch synków. Policjanci ustalają dlaczego pijana kobieta zostawiła swoje dzieci bez opieki narażając je na niebezpieczeństwo. O sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj wieczorem w Szczuczynie kierowca renault potrącił 7-letnią dziewczynkę. Dziecko wbiegło na jezdnię bezpośrednio przed jadący samochód. Ze złamaną nogą i potłuczoną głową trafiło do szpitala. Policjanci pojechali do domu, w którym mieszkała dziewczynka. Drzwi były zamknięte, a w środku paliło się światło. Przez okno funkcjonariusze zobaczyli siedzących na środku pokoju dwóch małych chłopców – rocznego Patryka i 5-letniego Mateusza. Starszy powiedział, że ich siostra wyszła przez okno i poszła szukać mamy. Dziećmi zaopiekowała się ciocia. Po jakimś czasie na miejscu wypadku zjawiła się matka. Była pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. W nocy trzeźwiała w policyjnej izbie zatrzymań.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Ustalają dlaczego pijana kobieta zostawiła swoje dzieci bez opieki narażając je na niebezpieczeństwo. Dzisiaj o sprawie zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

Nagranie audio Mówi podinsp. Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy podlaskiej Policji

Pobierz plik Mówi podinsp. Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy podlaskiej Policji (format mp3 - rozmiar 842.88 KB)

Powrót na górę strony