Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był pijany i uciekał przed policjantami

Data publikacji 20.10.2008

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany w niedzielę nietrzeźwy kierujący. Uciekając przed policjantami zgubił koło na rondzie. Wcześniej chciał potrącić jednego z funkcjonariuszy. Przed ucieczką nie powstrzymały go nawet strzały ostrzegawcze, oddane po tym, jak o mało co nie przejechał policjanta.

W niedzielę kilkanaście minut po godz. 15:00 na policję zadzwoniła osoba informując, że w okolicach stoczni jeździ chryslerem najprawdopodobniej pijany kierowca. Na miejsce pojechał patrol. Funkcjonariusze po drodze zauważyli jadącego na stargardzkich numerach rejestracyjnych chryslera. Zatrzymali go do kontroli drogowej. Gdy policjanci wysiedli z radiowozu i podchodzili do kierującego, ten włączył wsteczny bieg i z impetem ruszył. Jeden z funkcjonariuszy musiał odskoczyć, w przeciwnym razie zostałby potrącony. Wtedy policjanci najpierw oddali strzały ostrzegawcze, a następnie w kierunku opon auta. Uciekający chrysler wyjeżdżając na ulicę Emilii Plater uderzył w jadącego tą ulicą mercedesa a następnie skierował się w stronę Ronda Giedroycia. Policjanci ruszyli w pościg i nformując o tym przez radio. Do pościgu włączyła się druga załoga. Na Rondzie Giedroycia kierujący chryslerem uderzył w krawężnik, wtedy tez odpadło mu lewe, przednie koło i samochód zatrzymał się.


Funkcjonariusze podbiegli do samochodu i obezwładnili 43-letniego Rene Hansa J. na stałe zameldowanego w Niemczech. Badanie na trzeźwość zatrzymanego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Trafił on do policyjnego aresztu, po wytrzeźwieniu będzie przesłuchiwany. Samochód został zabezpieczony.


 

Powrót na górę strony