Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wędkarz - wędkarzowi okoniem

Data publikacji 20.10.2008

Chciał zlikwidować konkurencję. Przeszkadzali mu wędkarze przyjeżdżający z innych miejscowości, którzy zajmowali mu miejsce. Aby ich zniechęcić do przyjazdu, postanowił im przebić opony. Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego bardzo szybko namierzyli sprawcę. 30-letniego Rafała R. zatrzymano. Wędkarz miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Wszystko wydarzyło się tuż przed 11:00 w Nowym Dworze Mazowieckim. Wtedy to jak ustalili policjanci, wracający z rannego połowu, wędkarz poprzebijał po dwie opony w dwóch samochodach zaparkowanych w okolicach wału przeciwpowodziowego Narwi. Zauważyli to świadkowie i natychmiast powiadomili nowodworskich policjantów. Bezzwłocznie na miejsce przyjechali funkcjonariusze. Mężczyzna nie zdążył daleko odejść od pojazdów i już po chwili był w rękach mundurowych. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Miał prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie.

Kiedy policjanci z prewencji zatrzymywali 30-letniego Rafała R., dochodzeniowcy już sporządzali oględziny, przesłuchiwali świadków i przyjmowali zgłoszenia o ściganie przestępstwa. Jak się okazało, poszkodowanymi byli także wędkarze, którzy przyjechali z innych miejscowości łowić ryby w Nowym Dworze. Gdy Rafał R. wytrzeźwiał, usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Za popełnienia tego przestępstwa grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony