Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice z dwójką dzieci w aucie

Data publikacji 21.10.2008

Policjanci podczas patrolu zauważyli stojącego na poboczu poloneza obok, którego stał mężczyzna i kobieta. Byli to rodzice rocznego chłopczyka i 6-letniej dziewczynki siedzących w aucie. Matka i ojciec byli pijani. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo rodzicom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Minionej nocy policjanci patrolujący ulicę Wojska Polskiego w Dąbrowie Białostockiej zauważyli na poboczu drogi stojącego poloneza. Przy samochodzie, w którym było dwoje małych dzieci stali mężczyzna i kobieta. Po sprawdzeniu okazało się, że oboje są pijani, a maluchy w pojeździe to ich dzieci – roczny chłopiec i jego 6-letnia siostrzyczka. Badanie alkomatem wykazało, że 40-letni ojciec w wydychanym powietrzu miał ponad 2,6 promila alkoholu. U jego towarzyszki urządzenie zarejestrowało prawie 2 promile alkoholu.

Rodzice w rozmowie z policjantami wzajemnie oskarżali się o kierowanie autem. Ich wersje zweryfikują funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli ślady mogące wskazać faktycznego kierowcę. Obydwoje spędzili noc trzeźwiejąc w policyjnej izbie zatrzymań. Dziećmi zaopiekował się ich wujek.

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i ustalają kto kierował pojazdem. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo rodzicom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sprawie poinformowany zostanie również sąd rodzinny i nieletnich.
 

Nagranie audio Mówi sierż. Kamil Sorko z podlaskiej Policji

Pobierz plik Mówi sierż. Kamil Sorko z podlaskiej Policji (format mp3 - rozmiar 947.8 KB)

Powrót na górę strony