Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł koła i zgłosił kradzież własnego auta

Data publikacji 21.10.2008

Dzisiaj w nocy jędrzejowscy policjanci zatrzymali 21- letniego mężczyznę, mieszkańca gminy Wodzisław, który okradł stojący na osiedlowym parkingu samochód. Mężczyzna nie dość, że ukradł, to zgłosił rzekomą kradzież swojego samochodu.

Parę minut po pierwszej w nocy dyżurny policji otrzymał informację, że na jednym z osiedlowych parkingów przebywa podejrzanie zachowujący się mężczyzna. Po paru minutach od zgłoszenia patrol policji był już na wskazanej ulicy . Policjanci obok jednego z bloków zauważyli fiata, w którym brakowało trzech kół. Obok okradzionego pojazdu stróże prawa dostrzegli kolejne auto, również fiata, we wnętrzu którego leżały skradzione koła przykryte kocem. Funkcjonariusze postanowili przeszukać pobliski teren.

Na jednej z ulic zatrzymali młodego mężczyznę, który zaczął im tłumaczyć, że właśnie rozmawia z dyżurnym policji i informuje go o kradzieży swojego samochodu. Jak wynika z pierwszych ustaleń policjantów zatrzymany 21-latek, fikcyjnie zgłosił kradzież swojego samochodu. Dalsze ustalenia wskazują, że mężczyzna najprawdopodobniej jest sprawcą kradzieży kół oraz głośników samochodowych. Młodemu złodziejowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony