Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

10 osób z grupy "Szkatuły" wpadło w ręce Policji

Data publikacji 22.10.2008

10 członków zorganizowanej grupy przestępczej kierowanej przez "Szkatułę" zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego. Wśród nich jest kobieta, która była odpowiedzialna za prowadzenie agencji towarzyskich w Warszawie. Zatrzymani mają na swoim koncie wymuszenia haraczy, przestępstwa narkotykowe, czerpanie korzyści z nierządu. Rafał Skatulski ps. Szkatuła nadal jest poszukiwany listem gończym.

Policjanci CBŚ przygotowywali się do tej akcji bardzo skrupulatnie. Rano weszli do kilkunastu mieszkań w Warszawie i okolicach. Funkcjonariusze zatrzymali 10 członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez poszukiwanego litem gończym Rafała Skatulskiego "Szkatułę" (za informacje o przestępcy komendant główny wyznaczył nagrodę - 20 tys. zł).

Policjanci zatrzymali "kapitanów" i "żołnierzy" grupy. W ręce policjantów wpadli Marcin T. ps. Młody Sokół (30 l.), Adam K. ps. Bogdan (33 l.), Grzegorz P. (25 l.), Tomasz G. ps. Hipek (31 l.), Maciej P. ps. Blok (28 l.), Piotr W. ps. Wania (34 l.), Arkadiusz K. ps. Kiełek (29 l.), Rafał M. (25 l.), Michał B. (28 l.). Wśród zatrzymanych jest także Iwona W. (35 l.). Kobieta odpowiedzialna jest za prowadzenie agencji towarzyskich w Warszawie.

Członkom grupy "Szkatuły" zarzuca się oprócz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, wymuszanie haraczy, przemyt, produkcję narkotyków i ich sprzedaż oraz czerpanie korzyści z nierządu.

Policjanci zabezpieczyli mienie na poczet przyszłych kar w wysokości 200 tys. zł. (gotówka i samochody).

Trwa przesłuchanie zatrzymanych. Prokuratorzy Prokuratury Krajowej zadecydują dziś o przedstawieniu zarzutów i tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych.

Film 10 osób z grupy "Szkatuły" wpadło w ręce Policji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 10 osób z grupy "Szkatuły" wpadło w ręce Policji (format flv - rozmiar 6.87 MB)

Film 10 osób z grupy "Szkatuły" wpadło w ręce Policji


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 10 osób z grupy "Szkatuły" wpadło w ręce Policji (format flv - rozmiar 5.83 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony