Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł na łamaniu kodów kart telewizyjnych

Data publikacji 22.10.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o nielegalne przeprogramowywanie kart abonenckich platform cyfrowych. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili urządzenia i programy komputerowe służące do przeprogramowywania kart abonenckich platform cyfrowych oraz kilkadziesiąt sztuk płyt z nielegalnie skopiowanymi programami komputerowymi.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy powiatowej Policji w Złotoryi oraz komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne przeprogramowywanie kart abonenckich platform cyfrowych. Mężczyzna wpadł w jednym z mieszkań w Złotoryi. Podczas przeszukania mieszkania 40-latka funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli urządzenia i programy komputerowe służące do przeprogramowywania kart abonenckich platform cyfrowych oraz kilkadziesiąt sztuk płyt z nielegalnie skopiowanymi programami komputerowymi.

Jak ustalili policjanci mężczyzna od około roku łamał kody kart abonenckich do odbioru telewizji z platform cyfrowych czerpiąc z tego korzyści majątkowe.

Za uzyskanie cudzego programu komputerowego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez zgody osoby uprawnionej oraz nielegalne przeprogramowywanie kart abonenckich platform cyfrowych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony