Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany lekarz podejrzewany o korupcję

Data publikacji 22.10.2008

Lekarza podejrzewanego o przyjmowanie łapówek zatrzymali policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Najprawdopodobniej usłyszy zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych za co grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu. Do policjantów dotarły wówczas sygnały o tym, że jeden z lekarzy z powiatu leżajskiego przyjmuje korzyści majątkowe od pacjentów podczas pracy w przychodni. Kolejne tygodnie to czas żmudnych działań, zbierania informacji i analiz, zmierzających do rozpoznania, czy te anonimowe informacje są prawdziwe. Jej efektem było zebranie dowodów, które uprawdopodobniły popełnienie przestępstwa.

Wczoraj przed południem policjanci weszli do gabinetu lekarza. Otworzyli drzwi w chwilę po tym, jak mężczyzna miał przyjąć pieniądze od pacjenta. Podejrzewany został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie.

Za przyjmowanie jak też wręczanie łapówek grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony