Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci opanowali "zadymę" na kieleckim stadionie

Data publikacji 22.10.2008

Pseudokibice z Warszawy, którzy przyjechali do Kielc na mecz swojej drużyny, z powodu nałożonych sankcji nie otrzymali biletów na spotkanie z kielecką drużyną. Około 100 osób chętnych na wejście na stadion czeka więc na swoją kolej przed kasami. Młyn kielecki rusza w kierunku przyjezdnych kibiców i dochodzi do konfrontacji siłowej…. – na szczęście to tylko ćwiczenia.

"Stadion 2008" – pod takim kryptonimem na stadionie piłki nożnej w Kielcach odbyły się wczoraj po południu ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Oprócz świętokrzyskich policjantów uczestniczyli w nich także przedstawiciele służb ratunkowych. Ponad trzystu policjantów miało za zadanie zapanować nad pseudokibicami dwóch zwaśnionych drużyn.

 

Pseudokibice z Warszawy, którzy przyjechali do Kielc na mecz swojej drużyny, z powodu nałożonych sankcji nie otrzymali biletów na spotkanie z kielecką drużyną. Około 100 osób chętnych na wejście na stadion czeka więc na swoją kolej przed kasami. Młyn kielecki rusza w kierunku przyjezdnych kibiców i dochodzi do konfrontacji siłowej…. W tym samym czasie na trybunach, w różnych sektorach "ujawniają" się kibice drużyny "Powiśla". Skandują oni niecenzuralne hasła w kierunku kibiców kieleckiej drużyny. W tym samym momencie tzw.
To nie koniec stadionowej zadymy.

W trakcie meczu przyjezdni kibice niezadowoleni z wyniku meczu próbują przedostać się na murawę boiska – tu dochodzi do kolejnego starcia z ochroną obiektu i policjantami. Jeden z rannych w mężczyzn potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. Na koniec całej „sportowej” imprezy awanturujący się chuligani podpalają górny sektor stadionu. Kiedy strażacy walczą z ogniem, policjanci zatrzymują mężczyznę, który podpalił tą część obiektu. To nie podoba się fanom drużyny przyjezdnej, którzy próbują przedostać się do innych sektorów i na pobliską ulicę.

Na przystadionowym parkingu wybucha kolejna awantura. Wyrażający swoje niezadowolenie z rozwoju sytuacji, kibice podpalają znajdujące się na parkingu samochody i próbują sforsować ogrodzenie dążąc tym samym do konfrontacji z policją…

To scenariusz ćwiczeń, który zakładał, że mecz pomiędzy obiema drużynami jest spotkaniem podwyższonego ryzyka. Ćwiczenia takie maja na celu między innymi wypracowanie jeszcze lepszej współpracy wszystkich służb w prawdziwych sytuacjach tego typu. Dzięki takim manewrom możliwe jest wypracowanie umiejętności szybkiej oceny powstałej sytuacji i tym samym podjecie sprawnej i skutecznej interwencji.

Powrót na górę strony