Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 22.10.2008

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mężczyzna, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Bartłomiej Z. został zatrzymany w Iławie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna dokonał szeregu oszustw na terenie całego kraju. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W lipcu bieżącego roku, do komendy Policji w Nowym Mieście Lubawskim zgłosił się przedstawiciel jednej z warszawskich firm. Z jego relacji wynikało, że przedsiębiorca działający na terenie Nowego Miasta Lubawskiego, zamówił sprężarkę, wartą prawie 15 tysięcy złotych, za którą nie zapłacił. Okazało się, że gdy sprzęt trafił do zamawiającego, urwał się z nim wszelki kontakt.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że 33-letni mężczyzna, mieszkaniec Nidzicy, założył fikcyjną firmę, która miała zajmować się handlem maszynami i urządzeniami rolniczymi, a także sprzętem specjalistycznym wykorzystywanym w budownictwie i górnictwie. Zamawiał różnego rodzaju urządzenia, nie płacąc za nie. Swoim oszukańczym procederem wyrządził szkody na co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali wczoraj w Iławie Bartłomieja Z. a wraz z nim 26-letnią Kamilę G., jego przyjaciółkę a zarazem wspólniczkę. Mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez Sąd Okręgowy w Olsztynie.

Razem z Kamilą G. wynajmował mieszkanie w Iławie.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony