Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieźli w aucie kilogram amfetaminy

Data publikacji 22.10.2008

Kryminalni z Konina pracujący nad sprawami narkotykowymi, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. 26 i 36-latek wpadli, gdy przewozili w samochodzie blisko kilogram amfetaminy i marihuanę.Śledczy sprawdzają w jaki sposób mężczyźni weszli w posiadanie narkotyków i czy nie mieli wspólników. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.

Kryminalni z Konina zajmujący się przestępczością narkotykową uzyskali informacje o dwóch mieszkańcach miasta, którzy najprawdopodobniej handlują narkotykami. Policjanci zajęli się sprawą. Sprawdzali każdy sygnał i zbierali dowody. Wiedza jaką zdobyli i poczynione ustalenia pozwoliły śledczym bliżej „przyjrzeć się” mężczyznom, którzy wcześniej notowani byli już w kartotekach policyjnych za kradzieże i włamania.

 

26 i 36-letni mieszkaniec Konina zatrzymani zostali podczas kontroli drogowej na drodze dojazdowej do miasta. W aucie, którym jechali funkcjonariusze znaleźli zawinięty w folię biały proszek, który po sprawdzeniu testerem okazał się czystą amfetaminą. Zawiniątko ważyło blisko kilogram. Śledczy przeszukali dokładnie pojazd i znaleźli jeszcze dwa woreczki strunowe z marihuaną. Narkotyki zostały zabezpieczone.

Z informacji, jakie posiadają policjanci wynika, że zatrzymani prawdopodobnie zajmowali się także handlem amfetaminą, którą przewozili. Szacuje się, że z kilograma narkotyku mogło powstać co najmniej 14 tysięcy porcji, które miały trafić na rynek.

Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Koninie na wniosek prokuratury zastosował wobec dwóch mieszkańców Konina trzymiesięczny areszt.

Śledczy sprawdzają skąd i w jaki sposób narkotyki trafiły w ręce zatrzymanych mężczyzn i czy nie mieli oni wspólników.

 

Powrót na górę strony