Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek zaatakował ekspedientkę nożem

Data publikacji 22.10.2008

Pijany 19-latek zaatakował nożem ekspedientkę sklepu w Bziance. Wczoraj wieczorem, napastnik zażądał od niej wódki. Gdy kobieta odmówiła, przeskoczył przez ladę, chwycił za nóż i grożąc zabrał butelkę alkoholu. Dwie godziny później był już w rękach Policji. Ustalono, że tego dnia napadł na dwie inne osoby. Grozi mu za to kara co najmniej trzech lat więzienia.

Wczoraj, o godzinie 20:30 policjanci z Rymanowa zostali powiadomieni o napadzie na ekspedientkę sklepu w Bziance. Młody mężczyzna zażądał od kobiety alkoholu. Gdy odmówiła, przeskoczył przez ladę, ze stoiska mięsnego zabrał nóż i zaczął jej grozić. Napastnik był bardzo agresywny. Aby wzbudzić strach, celowo ranił się nożem w policzek. Wykorzystując przerażenie kobiety, zabrał z półki butelkę z wódką i wybiegł ze sklepu.

Niespełna dwie godziny później, policjanci zatrzymali napastnika. 19-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego był pijany. Badanie wykazało prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Przy mężczyźnie znaleziono telefon komórkowy. Ustalono, że tego wieczoru, w pobliżu sklepu w Bziance zaatakował dwóch mężczyzn. 23-latka pobił, dusił rękami, a potem okradł. 56-letniego mężczyznę ranił rozbitą butelką w szyję.

Agresywny 19-latek był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Gdy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
 

Powrót na górę strony