Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał wręczyć łapówkę

Data publikacji 22.10.2008

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 52 – letniemu mężczyźnie, który próbował wręczyć policjantowi z kamieńskiej drogówki 50 euro łapówki w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Policjanci z kamieńskiej drogówki na drodze krajowej nr 3 w okolicy Troszyna zatrzymali do kontroli samochód Renault Laguna, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna jechał z prędkością 100 km/h. Policjant za popełnione wykroczenia nałożył na mężczyznę mandat karny w wysokości 500 zł. Kierujący zgodził się na jego przyjęcie. W czasie kiedy policjant wypisywał mandat, kierowca zaproponował, że da funkcjonariuszowi pieniądze i pojedzie dalej. Policjant odmówił i poinformował mężczyznę, że jest to propozycja niezgodna z prawem. Enes. W. położył jednak na bloczku mandatowym 50 euro i pytając policjanta czy sprawa jest załatwiona, próbował zabrać swoje dokumenty. Policjanci natychmiast zawiadomili oficera dyżurnego o całej sytuacji, a mężczyznę zatrzymali i przewieźli do policyjnego aresztu.

Zatrzymany obywatel Bośni i Hercegowiny, który od dłuższego czasu przebywa na terenie naszego kraju, podczas interwencji porozumiewał się ze stróżami prawa w języku polskim. Enes W. rozumiał co się do niego mówi i nachalnie proponował łapówkę. Kiedy jednak przekroczył próg komendy powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim nie potrafił powiedzieć po polsku ani słowa.

Mężczyźnie nie udało się uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości. W rezultacie przyjął mandat karny. Dodatkowo odpowie on za popełnione przestępstwo wręczenia korzyści
majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony