Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania handlarzy narkotyków

Data publikacji 22.10.2008

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 4 kolejnych członków grupy przestępczej handlującej narkotykami na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Od kwietnia do tej sprawy zatrzymano już 30 osób. Udowodniono im wprowadzenie na rynek narkotyków o wartości 2,5 miliona złotych. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymań doszło w poniedziałek i wtorek na terenie Tomaszowa Lubelskiego i okolic. Zatrzymani mężczyźni są w wieku od 21 do 25 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu tomaszowskiego. Śledztwo prowadzone przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z zamojską prokuraturą okręgową przynosi coraz to nowe ustalenia. Z uwagi rozwój sprawy oraz na dużą liczbą zatrzymań z tzw. śledztwa zamojskiego ( tam zatrzymano już 96 osób) wyłączono materiały do śledztwa odrębnego w zakresie działalności tzw. tomaszowskiej grupy przestępczej.

Jak ustalili śledczy grupa działając przez ostatnie dwa lata wprowadziła na rynek około 20 kg amfetaminy, 30 kg marihuany, 15 tysięcy tabletek ekstazy i 200 g kokainy. Czarnorynkowa wartość tych narkotyków to kwota 2,5 miliona złotych. Narkotyki poprzez sieć dealerów były rozprowadzane na terenie szkół, dyskotek i lokali gastronomicznych.

Jest to już czwarta realizacja w tej sprawie. Do pierwszej doszło 16 kwietnia 2008 roku. Dotychczas policjanci CBŚ zatrzymali do tej sprawy 30 osób. Sąd aresztował 11 mężczyzn. Wobec pozostałych prokuratura zastosowała dozory policyjne i poręczenia majątkowe. Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

W tej sprawie na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 35 tysięcy złotych w gotówce i dwa samochody osobowe.

Dzisiaj cała czwórka trafi przed oblicze sądu, który rozpatrzy wnioski o ich tymczasowe aresztowanie.
 

Powrót na górę strony