Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złodziej samochodów zatrzymany

Data publikacji 22.10.2008

Szczecińscy policjanci zatrzymali kolejnego członka grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami luksusowych samochodów. Policjanci udowodnili Kamilowi D. kradzież vw golfa o wartości 40 tysięcy złotych na szkodę obywatela Niemiec. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

To już kolejne zatrzymanie w sprawie prowadzonej od sierpnia 2008 roku. Policjanci ze Szczecina od dłuższego czasu rozpracowują szajkę trudniącą się kradzieżami luksusowych aut. Mundurowi z grupy samochodowej wytypowali kolejnego złodzieja samochodów. Kamil D., 20-latek z Koszalina, został zatrzymany przez grupę szturmową na jednej z ulic Koszalina. Mężczyzna jechał samochodem marki BMW.

Pojazd został odzyskany i czeka na właściciela, który został poinformowany o jego odnalezieniu.
Policjanci udowodnili, że dwudziestolatek osiem razy próbował ukraść samochody różnych marek (m.in. VW Passat, Bora, Golf oraz Audi). Łączna wartość wymienionych aut oszacowano na ponad 250 tysięcy złotych.

Mężczyzna nie był wcześniej karany. Prokuratura zastosowała wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci planują kolejne zatrzymania.

Powrót na górę strony