Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy pobicia zatrzymani

Data publikacji 22.10.2008

Szczecińscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w centrum miasta pobili przechodnia. Za ten czyn grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Około 23.50 operator pogotowia policyjnego otrzymał informację, że w centrum miasta grupa osób bije mężczyznę. Niezwłocznie wysłał tam patrol policyjny. Na widok nadjeżdżającego radiowozu jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Na miejsce zdarzenia zostały wezwane kolejne patrole policyjne, które zatrzymały pozostałych sprawców pobicia mężczyzny. Pokrzywdzony 48-latek rozpoznał w zatrzymanych przez mundurowych jako te osoby, które biły i kopały.

W chwili zatrzymania sprawcy 28-letni Rafał Cz., 19-letni Damian K. i 18-letni Adrian K. byli nietrzeźwi. Badanie wykazało u nich od 1 do 2 promili alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że Rafał Cz. poszukiwany jest w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Po spędzonej nocy w izbie wytrzeźwień trzech awanturników usłyszało zarzut popełnienia przestępstwa pobicia za co grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące Rafała Cz., a w stosunku do Damiana K. i Adriana K. dozór policyjny.

Powrót na górę strony