Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za głoszenie haseł antysemickich

Data publikacji 23.10.2008

Policjanci zatrzymali wandala, który w Ośrodku Praktyk Teatralnych w Gardzienicach sprayem namalował napis obrażający narodowość żydowską oraz Gwiazdę Dawida zawieszoną na szubienicy. 25-latek przebywa w areszcie świdnickiej komendy. Dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora.

Policjanci z Piask zatrzymali 25-letniego Artura B. mieszkańca Gardzienic, który w nocy z 12 na 13 września 2008r na murze ogrodzeniowym Ośrodka Praktyk Teatralnych w Gardzienicach sprayem namalował napis obrażający narodowość żydowską oraz Gwiazdę Dawida zawieszoną na szubienicy. Mężczyzna tydzień wcześniej uszkodził ławki, donice i żyrandole znajdujące się na terenie ośrodka. Ponadto 26 września podczas spektaklu teatralnego publicznie wykrzykiwał hasła antysemickie.

Podczas przesłuchania powiedział, że w ten sposób chciał zamanifestować swoją niechęć do obecności osób narodowości żydowskiej w Gardzienicach. Jak oświadczył żałuje tego co zrobił. Przeprosił osoby narodowości żydowskiej i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i zniszczenie mienia grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zostanie przesłuchany przez prokuratora
 

Powrót na górę strony