Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant mistrzem Polski w kulturystyce klasycznej

Data publikacji 23.10.2008

Aspirant Jerzy Pisulski z komendy powiatowej Policji w Jaworze zdobył w kategorii open w kulturystyce klasycznej wszechwag, tytuł Mistrza Polski. Nie jest to pierwszy sukces policjanta - na przestrzeni ostatnich lat zajmował on czołowe miejsca w zawodach kulturystycznych.

37 - letni dzielnicowy gminy Mściwojów, z komendy powiatowej Policji w Jaworze - aspirant Jerzy Pisulski zdobył w kategorii open, tytuł Mistrza Polski w kulturystyce klasycznej w zawodach, które odbyły się w Zabrzu. Ten sukces pozwolił policjantowi na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się 21-24.11.2008 w Kaliningradzie.

Swoją karierę sportową rozpoczął w 1991 roku, od zdobycia I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kulturystyce w wadze do 80 kg. Do jego sukcesów z ostatnich lat zaliczyć należy zdobycie w 2003 roku mistrzostwa Polski MSWiA w kategorii wagowej do 125 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, zajęcie III miejsca na Pucharze Polski w kulturystyce w 2006 roku, zajęcie w tym samym roku VI miejsca na mistrzostwach świata, zajęcie I miejsca na Pucharze Polski i IV miejsca na Pucharze Austrii w 2007 roku.

Aktualnie jest Mistrzem Europy, tytuł zdobył w miejscowości Plajta` Aro w Hiszpanii.

Powrót na górę strony