Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 23.10.2008

Dzięki ścisłej współpracy policji polskiej i niemieckiej zatrzymano poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna za przestępstwa jakich się dopuścił, ma do odbycia karę 8 lat pozbawienia wolności. Ma na koncie napady rabunkowe, bójki i pobicia. Teraz nie uniknie kary.

Wrocławscy policjanci ustalili miejsce przebywania 30-latka, poszukiwanego ośmioma listami gończymi, w tym Europejskim Nakazem Aresztowania. Okazało się, że mężczyzna zamieszkuje w jednym z niemieckich miast i właśnie z tamtejszą policją wrocławscy funkcjonariusze nawiązali ścisłą współpracę. Poinformowali funkcjonariuszy o miejscu przebywania poszukiwanego.

Podczas zatrzymania okazał on niemieckim funkcjonariuszom dokument z którego wynikało, że jest zupełnie inną osobą. Poinformowani o nieścisłościach wrocławscy policjanci szybko ustalili, że poszukiwany posługuje się sfałszowanym dokumentem z danymi innej osoby. Mężczyzna został zatrzymany.

30-latek w związku z napadami rabunkowymi, uszkodzeniami ciała, włamaniami i bójkami oraz pobiciami, jakich się dopuścił w Polsce ma zasądzoną karę 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego mężczyzna był poszukiwany przez trzy różne jednostki w Niemczech, w związku z czynami, jakich dopuścił się na terenie tego kraju.

Powrót na górę strony