Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jubilat miał 3,44 promila i jechał... audi

Data publikacji 23.10.2008

Uciekając z dużą prędkością przed policyjnym patrolem stracił panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął szaleńczą ucieczkę leśnymi drogami. Krzysztof C. 36- letni mieszkaniec gminy Świerzno odpowie przed sądem za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on 3,44 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj po południu policjanci ze Świerznia zauważyli poruszający się środkiem drogi samochód osobowy m-ki Audi A4. Na wyraźne świetlne i dźwiękowe znaki do zatrzymania kierujący tym samochodem skręcił w gruntową drogę leśną i szybko zaczął się oddalać. Uciekający z dużą prędkością samochód na błotnistej leśnej drodze cudem kilkakrotnie uniknął zderzenia z drzewami.

Policjanci w bezpiecznej odległości jechali za uciekinierem cały czas mając kontakt wzrokowy. Po kilkunastu minutach szaleńczej ucieczki audi wyjechało z lasu na drogę asfaltową. Na ostrym zakręcie drogi w miejscowości Stuchowo w gminie Świerzno, kierujący tym samochodem stracił panowanie na kierownicą. Zjechał na lewą stronę drogi i uderzył w przydrożny żywopłot. Krzysztof C. mocno chwiejący się na nogach zatrzymany został przez ścigających go policjantów w chwili wychodzenia zza kierownicy audi. We wnętrzu samochodu znajdowali się jeszcze dwaj inni mężczyźni, którzy po wylegitymowaniu i zbadaniu ich trzeźwości zwolnieni zostali do domu.

Jak się okazało cała trójka uczestniczyła w mocno zakrapianej imprezie, a w samochodzie leżały jeszcze puste butelki po alkoholu. Kierujący audi tego dnia obchodził swoje urodziny. Zatrzymany mężczyzna stracił prawo jazdy, a jego uszkodzony samochód zabezpieczony został na parkingu strzeżonym. Krzysztof C. odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za nie stosowanie się do znaków i sygnałów wydawanych przez Policję a także spowodowanie kolizji drogowej.

Powrót na górę strony