Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany zabójca kierowcy

Data publikacji 23.10.2008

Małopolscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo kierowcy busa, które miało miejsce kilka dni temu. Najprawdopodobniej napadł on w celach rabunkowych, gdyż ukradł saszetkę z 300 zł. Został zatrzymany kiedy wracał z pracy, grozi mu kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Policja z Krakowa dziękuje za informacje, które pomogły w ujęciu sprawcy.

Kilka dni temu w miejscowości Chobot pow. wielicki doszło do brutalnego zabójstwa 49-letniego kierowcy busa. Zwłoki mężczyzny znaleziono około godz. 22:30, niedaleko końcowego przystanku w tej miejscowości.

Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zginął od uderzenia nożem, a cios został zadany od tyłu. Przez dwa dni małopolscy policjanci poszukiwali zabójcy. Również dzięki wielu informacjom od ludzi mieszkających w okolicy – za które Policja bardzo dziękuje, tak szybko trafiono na ślad bandyty.

Wczoraj, późnym wieczorem 29-letni mężczyzna został zatrzymany w Krakowie, kiedy wracał z pracy.

Wiadomo, że zabójca był ostatnim pasażerem busa ( tego wieczoru jechał do jednej z sąsiednich miejscowości ). Podczas gdy byli już sami z kierowcą, napadł na niego zadając śmiertelny cios. Przypuszczalnie był to napad na tle rabunkowym, gdyż zabrał saszetkę kierowcy, w której było 300 zł.

Najprawdopodobniej dzisiaj sprawca zostanie doprowadzony do prokuratury pod zarzutem zabójstwa, za które grozi mu kara 25 lat wiezienia lub dożywocie.

Powrót na górę strony